MT-SERIES.cz

YAMAHA MT-01, MT-03, MT-0S – fotky, videa, diskuze, inzerce, náhradní díly a doplňky

English Hungarian French German Italian Dutch Spanish Portuguese Korean Chinese Simplified Japanese Greek Arabic Russian

PřihlášeníÚvodVýpis článků — MT-01 - sériová výroba

MT-01 - sériová výroba

Přátelé Design Café se podíleli na tvorbě motocyklu jak jen je to bylo možné. Vaše odezva byla silnou podporou. Exkluzivně pro Vás – čtěte jak motocykl ohromil „rodinu“ Yamahy.

Některé sny je možné uskutečnit … Yamaha se skutečně rozhodla vyrábět svůj skvělý motocykl koncepce MT-01. Obrovské a nadšené přijetí získal tento stroj už na Tokyo Motor Show , kde byl poprvé předveden veřejnosti. Završením úspěchu byly odezvy, které jsme od Vás obdrželi prostřednictvím našich dotazníků Design Café a které pro nás byly vysoce pozitivní a inspirativní!

1700 cc ve sportovním rámu: nikdy předtím neviděno

 

MT-01 - sériová výroba
MT-01 vyprojektovaný tak, aby jízda na motocyklu měla maximální smysluplnost.

Typické pro Yamahu – ve světě jízd na motocyklech reprezentuje MT-01 novou a ojedinělou koncepci. S kombinací velkého 1700cc, se silným pravidelným chodem dvouválcového motoru a kompaktním sportovním rámem je motocykl v každém momentu největší senzací. Ať už jedete rychle nebo relaxačně, ať už se vyberete na krátkou vyjížďku v blízkosti vašeho domova nebo se dostanete na otevřené cesty daleko jiným směrem : je MT-01 navržen tak, aby Vám v každém průběhu jízdy nabídl „okamžitou senzaci“.

Nový přístup k jízdě na motocyklu 

 

MT-01 - sériová výroba
Zvuk japonských bubnů

Většina ze současných sportovních motocyklů je určena pro prázdné silnice a cesty. Jenže před tím, než si vychutnáte jízdu na takových silnicích, se tam musíte nejdříve dostat. Pro mnoho osob je tento čas bez prožitkového významu. Radost na svém motocyklu chtějí prožívat „hned po výjezdu z garáže“ a MT-01 nabízí : už samo nastartování motoru je úchvatným pocitem! Japonské slovo „Kodo“, které bylo tématem vývoje, znamená „duše jásá“ nebo „duše se chvěje“ a ve skutečnosti to vlastně motocykl zrychluje tep vašeho srdce a rozechvívá vaši duši. Dokonce i při nižší rychlosti nebo za provozu, si můžete vychutnávat ohromné rezervy točivého momentu/moment síly a cítit pod sebou „živý“ motor.

Vnímání opravdového KODO 

Zvuk dvou obrovských válců zní jako zvuky obrovských japonských bubnů… 13. července byla první výroba - spec MT-01 - předvedena ohraničenému publiku dealerů a distributorů Yamaha na překrásném řeckém ostrově Rhodes. Byli zde naši projektanti výrobků, kteří se teď s vámi podělí o své vlastní vnitřní příběhy a zážitky.

Více jak 600 osob se shromáždilo okolo malého jezírka Kalithea Brach. Večerní vzduch byl stále ještě horký když show začala. Skupina japonských bubeníků vystoupila s fascinujícím představením. Bylo možné slyšet a vnímat hluboké tóny bubnů vibrujících až v samotném břiše. Energie, s jakou tato skupina hrála byla úžasná; energie dávající posluchači až příliš moc… 

MT-01 - sériová výroba
Rossi a MT-01

A potom neočekávaně sjížděl dolů z kopce tmavý motocykl. Byl to nový MT-01. Řídil ho mladý muž v černé kožené bundě. Když přijel na pódium a nadzvedl svoji helmu společnost začala šílet a vyvádět jako pominutá a ovace nebraly konce: byl to Valentino Rossi. Na pódium poskytl interview, které se týkalo jeho posledních závodních podniků. Na otázku jaký má dojem z MT-01 odpověděl upřímně a skromně: „Jel jsem jenom asi padesát metrů a nedovedu Vám tedy ani na to odpovědět. Ale je cítit moment síly!“

Později mohli lidé vidět motocykl více zblízka. Mnozí setrvávali u tohoto stroje dlouho a prohlíželi si rozsáhlé detaily jako i mnoho dalších překrásných komponent.

Tvrdý točivý moment vás může vymrštit ze zatáček 

MT-01 - sériová výroba
Dva „vynálezci“ MT-01, vyjadřující se jedinečnosti a mimořádnosti a o tom, jak fantastický je ve skutečnosti tento motocykl.

Následujícího dne na obchodním jednání byla ještě dodatečně vysvětlena koncepce stroje. Této otázky se ujalo Oddělení plánování výrobků. Pracovníci se pokusili se popsat jedinečné pocity a dojmy z řízení, které chtěli svým projektem dosáhnout. Kombinace tvrdého točivého momentu a supersportovního rámu, podobajícího se v mnoha komponentech konstrukci rámu R1, dává nové pocity a dojmy z řízení, jaké kdy bylo možné vznímat při jízdě na motocyklu!

Zajímavým bylo rovněž vysvětlení projektanta produktů otázky, jak se motor chová v různých rozmezích otáček/min. … Například : dokonce i na volnoběhu má motocykl tolik točivého momentu, že můžete uvolnit spojku bez otevření škrtící klapky motoru. Při rychlosti 100km/hod. běží motor při asi 2000 ot/min. a vy můžete intenzivně pocítit každý „takt“ motoru. Od 2000 do 5000 ot./min. je úroveň točivého momentu tak vysoká, že motor vás může vymrštit ze zatáčky … „OTEVŘTE POUZE ŠKRTÍCÍ KLAPKU MOTORU“.

Buďte in Oficiální datum představení MT-01 tisku je 14. září a v této době bude sděleno více detailů a specifikací. Mezitím, jestliže odešlete e-mail na speciální webovou stránku MT-01, můžete v co nejkratší době obdržet aktualizace, týkající se zajímavých novinek: www.MT-01.com


Kontakty © mt-series.cz | vyrobila: MediaFabríca