MT-SERIES.cz

YAMAHA MT-01, MT-03, MT-0S – fotky, videa, diskuze, inzerce, náhradní díly a doplňky

English Hungarian French German Italian Dutch Spanish Portuguese Korean Chinese Simplified Japanese Greek Arabic Russian

PřihlášeníÚvodVýpis článků — Historie vývoje MT-01

Historie vývoje MT-01

Historie vývoje MT-01
MT01 fascinuje svými detailními řešeními jako je tomu u asymetrického absorbéru otřesů a jeho kloubového závěsu.
Historie vývoje MT-01
Atsushi Ishiyama, generální ředitel GK Dynamics. Jeho srdce tluče pro motocykly a o MT01 se vyjadřuje jako o tradičních japonských kulturních prvcích.
Historie vývoje MT-01
Jako buben Tsuzumi: Při jakékoliv rychlosti vytváří velký V-motor a zvukovou senzaci.

Motocyklová koncepce MT- 01 slučuje pocity z rytmu motoru a sportovní funkce.

Atsushi Ishiyama zvedá své ruce aby demonstroval, jak zní tradiční japonský bubínek Tsuzumi: Je vysoce kompaktní a vydává velmi silné a specifické zvuky“. Generální ředitel GK Dynamics – projekční společnosti, která od poloviny padesátých let, je těsně spjatá s YAMAHA projekcí motocyklů (ve skutečnosti od první Yamahy – YA1 Acatombo v roce 1954) - vysvětluje podobnosti mezi tradičním nástrojem a projektem MT-01: „Uspořádali jsme všechny technické prvky do minimálního prostoru. Motor, rám, ale i zavěšení a výfukový systém byly všechny navrženy tak, aby velmi přesně zapadaly do sebe. Tato nová sportovní a odvážná koncepce slučuje všechny výkonnostní prvky do velmi malého prostoru. „Atsushi Ishiyama pokračuje: „Nejkonvenčnější sportovní motocykly jsou o výkonu, síle, rychlosti a řízení. Nicméně prvotním nadšením, fascinací z jízdy na motocyklu jsou pocity. A to je právě to, o čem MT-01 je.“

Jun vytvořil svůj vysněný motocykl

Společně s kolegy z GK přišli na to, že velký V-motor z Yamaha zakázkového XV 1600 Wild Staru by pro realizaci nového typu sportovní koncepce mohl být pohonnou jednotkou s enormním točivým momentem a dostatečným výkonem a chodem. 
„ Pracoval jsem již na R1, R7 a XJR 1300. MT-01 je však syntézou mého snu o tom, jak by měl motocykl vypadat: jednoduše ale poháněn technologicky. Jsou to prvky pro vytvoření motocyklu a pro realizaci silné záliby.“ MT-01 vypadá vlastně jako velký motor se dvěma nakupenými koly.


Neztrácet čas

Projektanti našli příznivce v oddělení Yamaha zabývajícím se plánováním produktů. Shinichiro Nishimura sdílel stejný způsob myšlení: „Mnoho řidičů, včetně mne, si rádi užívají svých sportovních motocyklů za všech situačních okolností. Je nudné ztrácíš-li hodinu na jízdu z garáže k první prázdné silnici, než můžeš konečně vychutnat potenciál svého stroje. MT-01 přináší radost i při nižších rychlostech, ale běh motoru a točivý moment jsou velkým vzrušením i když mezitím akceleruješ od jednoho semaforu k druhému.

Historie vývoje MT-01
Jak to všechno začalo: Původní náčrtek Juna se téměř velmi blízce podobal finálnímu projektového prototypu.

Velký V-motor dává současně dostatečný výkon pro jízdu při jakékoliv pohodlné a vyhovující rychlosti na prázdných mimoměstských silnicích. MT-01 si dovedu také představit jako ideální pro alpské cesty. Motocykl má všechny vlastnosti, jaké jen člověk může potřebovat: vysoce výkonnostní brzdy, obrácené přední vidlice, kloubový systém inovativního zadního zavěšení, široké nízko profilové pneumatiky a relativně nízké těžiště kombinované s moderní sportovní geometrií rámu.

 


High-tech a základní styl

Stejně jako dva nahoru otočené tlumiče výfuku , které jsou podpěrou kostry sedla a čistič vzduchu je částí konstrukce opěry zad. Systém zadního zavěšení je umístěn téměř horizontálně na pravé straně mezi spodní částí válce a skříní klikové hřídele tak, že je získáno místo potřebné pro rozvor kol. Masivní V-motor je rovněž konstrukční částí rámu. Váha a těžiště může tedy zůstat nízko. Geometrie MT-01 se podobá sportovnímu motocyklu, stroj bude svižný a snadně projede zatáčkami.

Historie vývoje MT-01
Jun Tamura vytvořil design MT01. Jeho snem je sportovní motocykl, který přináší radost dokonce i v denním provozu na veřejných cestách.

Jako designér vysvětluje Jun své názory : „Existuje všeobecný trend nejenom v automobilové projekční činnosti ve vztahu k jednoduchosti a dokonalým liniím. Jednoduché tvary však současně nejsou krokem zpět, pokud jsou podpořeny vysokou high-tech technologií nebo důmyslnými inženýrskými řešeními. U jednoduchých věcí je to vytváření odlišností. MT-01 není jednoduchý motocykl. Je to vysoce technický stroj se spoustou nekonvenčních řešení“.


Vstupte do fotogalerie kliknutím níže:

MT-01 — první koncept motocyklu

MT-01 — první koncept motocyklu

Kontakty © mt-series.cz | vyrobila: MediaFabríca